Pristatymas trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais
Jūros dumbliai

Jūros dumbliai yra maisto produktas, pagamintas iš valgomųjų jūros dumblių, daugiausia vartojamas Velse kaip vietinės tradicinės virtuvės dalis. Jūros dumbliai dažniausiai aptinkami vakarinėje Didžiosios Britanijos pakrantėje ir rytinėje Airijos pakrantėje prie Airijos jūros, kur ji vadinama šlakeliu.

Aštuonkojis

Aštuonkojai – galvakojų moliuskų būrys. Kriauklės neturi. Ant 8 čiuopiklių esantys siurbtukai be stiebelių. Būryje yra 14 šeimų ir 289 rūšys. Žymiausi atstovai: Paprastasis aštuonkojis; Mėlynžiedis aštuonkojis.

Mokslinis pavadinimas: Octopoda
Gyvenimo trukmė: Ramiojo vandenyno aštuonkojis: 3 – 5 metai
Aukštesnė klasifikacija: Octopodiformes
Klasė: Būrys
Pogrupis: Dvižiauniai
Masė: Ramiojo vandenyno aštuonkojis: 10 – 50 kg, Enteroctopus megalocyathus: 4 kg

Ikrai

Ikrai – į vandenį neršiami žuvų, varliagyvių, moliuskų, dygiaodžių kiaušiniai. Žuvų kiaušinėliai susidaro porinėse patelių kiaušidėse. Jie paprastai neršiami į vandenį, kur juos pieniais apvaisina patinai, nors kai kurios žuvys turi vidinį apvaisinimą.

Midijos

Midijos yra bendras vardas, naudojamas kelių dvigeldžių moliuskų šeimų nariams, gaunamiems iš druskingo ir gėlavandenių buveinių. Šios grupės turi apvalkalą, kurio kontūrai yra pailgi ir asimetriški, palyginti su kitais valgomaisiais moliuskais, kurie dažniausiai būna daugiau ar mažiau suapvalinti arba ovalūs.

Krevetės

Tikrosios krevetės arba tiesiog krevetės – aukštesniųjų vėžiagyvių infrabūrys. Krevetės plačiai paplitusios viso pasaulio jūrose, kai kurios rūšys prisitaikusios gyventi gėlame vandenyje. Sudarytos iš 5-8 segmentų, dažniausiai rausvos spalvos.

Mokslinis pavadinimas: Caridea
Ilgis: 1,2 – 30 cm
Gyvenimo trukmė: 1 – 6 metai
Kiaušinių kiekis: 50 000 – 1 000 000
Aukštesnė klasifikacija: Pleocyemata

Kalmarai

Kalmarai valgomi daugelyje virtuvių; angliškai kulinarinis pavadinimas calamari dažnai naudojamas kalmarų patiekalams gaminti. Yra daug būdų, kaip paruošti ir virti kalmarus. Kepti kalmarai paplitę Viduržemio jūroje. Libane ir Sirijoje jis patiekiamas su tartaro padažu.

Austrės

Austrė yra įprastas pavadinimas daugeliui skirtingų druskingo vandens dvigeldžių moliuskų, gyvenančių jūrinėse ar sūrusose buveinėse, šeimų. Kai kurių rūšių vožtuvai yra labai kalcifikuoti, o daugelio jų forma yra netaisyklinga. Daug, bet ne visos austrės yra superšeimyje „Ostreoidea“.

Ilgis: Ramiojo vandenyno austrė: 8 – 40 cm
Kiaušinių kiekis: Ramiojo vandenyno austrė: 50 000 000 – 200 000 000

Krabai

Žodžiu krabas apibūdinamas keletas skirtingų dešimtkojų vėžių grupių, turinčių santykinai trumpą kūną ir storą egzoskeletą. Kūnas trumpas todėl, kad beveik visų krabų pilveliai trumpi ir palenkti po galvakrūtine, todėl jų nematyti.

Mokslinis pavadinimas: Brachyura
Tipas: Nariuotakojai; (Arthropoda)
Aukštesnė klasifikacija: Pleocyemata
Klasė: Būrys
Ilgis: Kamčiatkos krabas: 1,5 – 1,8 m, Japoniškas vorinis krabas: 100 – 120 cm, Libinia emarginata: 30 cm

Vėjažuvė

Vėjažuvė arba vėjo tobis – vėjažuvinių šeimos žuvis. Kūnas labai žemas, ilgas, iki 94 cm. Galva su labai ilgais smailiais žandais, ypač apatiniu. Nugara melsvai žalia, šonai sidabriški. Akys didelės. Dažna žuvis Baltijos jūroje ties Lietuvos pakrantėmis. Paprastai sugaunama 70-75 cm, apie 300 g.

Klasė: Rūšis
Aukštesnė klasifikacija: Paprastosios vėjažuvės

Tunas

Atlanto vandenyno paprastasis tunas yra Scombridae šeimos tunų rūšis. Jis įvairiai žinomas kaip šiaurinis paprastasis tunas, milžiniškasis paprastasis tunas [asmenims, sveriantiems daugiau kaip 150 kg], ir anksčiau kaip tunas.

Mokslinis pavadinimas: Thunnus thynnus
Masė: 220 – 250 kg
Būrys: Scombriformes
Šeima: Skumbrinės
Tipas: Chordiniai
Karalystė: Gyvūnas

Merlangas

Merlangius merlangus, paprastai žinomas kaip merlangas arba merlingas, yra svarbi maistinė žuvis rytinėje Šiaurės Atlanto vandenyno dalyje ir Viduržemio jūros šiaurėje, vakarinėje Baltijos dalyje ir Juodojoje jūroje.

Mokslinis pavadinimas: Merlangius merlangus
Šeima: Menkinės
Masė: 1,7 kg (Suaugęs)
Klasė: Rūšis
Aukštesnė klasifikacija: Merlangius

Stintenė

Stintenė – stintinių šeimos žuvis. Kūnas iki 18 cm ilgio. Paplitusi šaltose šiaurės jūrose. Verslinė žuvis, svarbus menkių maisto objektas.

Mokslinis pavadinimas: Mallotus villosus
Klasė: Rūšis
Atrasta: Jokulsarlon lagūna
Aukštesnė klasifikacija: Mallotus
Poklasis: Stintžuvės

Paltusas

Baltasis paltusas – plekšniažuvių būrio žuvų rūšis. Paplitęs šiaurinėje Atlanto vandenyno dalyje: nuo Biskajos įlankos pietuose iki Barenco jūros ir Grenlandijos pakrančių šiaurėje. Kaip ir kitos plekšniažuvės, paltusas yra suplotos formos. Nugara tamsiai ruda, pilka ar juoda, pilvas balkšvas.

Mokslinis pavadinimas: Hippoglossus hippoglossus
Masė: 180 kg (Suaugęs)
Klasė: Rūšis
Aukštesnė klasifikacija: Paprastieji paltusai
Apsaugos būklė: Nykstantys
Poklasis: Plekšniažuvės

Ančiuviai

Europinis ančiuvis, ančiuvis – ančiuvinių šeimos žuvis. Kūnas ilgas, beveik cilindro formos, 10-15 cm ilgio ir 10-15 g svorio. Galva didelė, iš šonų plokščia. Nugara žalia, šonai sidabriški, žiaunadangčiai gelsvi. Žvynai stambūs, lengvai iškrintantys. Šoninės linijos neturi. Žiotys labai gilios, užeina už akių.

Mokslinis pavadinimas: Engraulis encrasicolus
Klasė: Rūšis
Aukštesnė klasifikacija: Paprastieji ančiuviai
Poklasis: Silkiažuvės

Plekšnė

Jūrinė plekšnė – plekšninių šeimos verslinė žuvis. Kūnas iki 80 cm ilgio, apaugęs smulkiais cikloidiniais žvynais. Paplitusi Europos jūrų pakraščiuose, Baltijos jūroje ties Lietuvos krantais dažna žuvis. Paplitęs porūšis – Baltijos plekšnė.

Mokslinis pavadinimas: Pleuronectes platessa
Masė: 3,8 kg (Suaugęs)
Klasė: Rūšis
Aukštesnė klasifikacija: Pleuronectes
Apsaugos būklė: Nekeliantys susirūpinimo (Auganti populiacija)

Strimelė

Strimelė – silkiažuvių žuvis. Dydis 25-30 cm, svoris – 40-80 g. Tai Atlantinės silkės porūšis, prisitaikęs gyventi apysūrėje Baltijos jūroje. Kūnas plokščias. Nugara tamsi, šonai sidabriškos spalvos. Žvynai nedideli, ploni ir lengvai iškrintantys. Strimelės laikosi dideliais būriais paviršiniuose vandens sluoksniuose.

Mokslinis pavadinimas: Clupea harengus membras
Klasė: Porūšis
Aukštesnė klasifikacija: Atlantinė silkė

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutinku